Rajdowy Szymon Woźniak

Trochę w tym przypadku, ale po krótkiej rozmowie z Arturem Czają (który notabene ma dziś urodziny – wszystkiego naj, Józek!), wpadłam na pewien chytry plan, który skutecznie realizuję. Okazuje się, że nie tylko Czaja kocha samochody – polski żużel pełen jest entuzjastów czterech kółek. Jednym z nich jest młodzieżowiec bydgoskiej Polonii, Szymon Woźniak.

W przypadku Szymona nie chodzi jednak o tuning, a o.. rajdy. – Żużel pochłania lwią część mojego życia, ale kiedy dysponuję chwilą wolnego czasu, lubię, jak większość żużlowców, pojeździć na crossie lub pit bike’u. Moją wielką pasją są też rajdy samochodowe. Kiedy dopisze szczęście i mam akurat czas, bywa, że siadam na prawym fotelu w roli pilota, w amatorskich zawodach rajdowych – powiedział Woźniak.

Szymon Woźniak
Szymon Woźniak

Okazuje się, że rajdy to nie najnowsza „zajawka” młodego żużlowca, a pasja, która jest obecna w jego życiu od dawna, tak jak żużel. – Rajdy interesowały mnie od zawsze, podobnie jak żużel. Teraz z biegiem czasu tylko zgłębiam swoją pasję: oglądam, pytam, próbuje, bo sam też chce być dobrym kierowcą na cywilnych drogach – wyjaśnił.

Jak żużlowiec może rozwijać pasję do samochodowych szaleństw? – Jeżeli mam możliwość przejechania się lub wzięcia udziału w jazdach w roli pilota – wsiadam gdzie tylko się da. Czasami bywa, że włączam sobie filmiki z kamer „on board” rajdów WRC i po prostu wpatruję się cienką jak nitka drogę. Bardzo mnie to relaksuje i odpręża. W takim razie jakim samochodem ściga się bydgoszczanin? – Co do auta, jakim próbuję, to nic wielkiego – nie mam na to zaplecza, czasu ani pieniędzy. Rajdy to piękny sport, ale bardzo czasowo i finansowo chłonny – za 25 lat będę śmigał czymś szybkim – powiedział Szymon.

Szymon Woźniak
Szymon Woźniak

Co ciekawe, Woźniak po zakończeniu przygody z czarnym sportem, chciałby rozwijać się właśnie jako rajdowiec. – Chciałbym po skończeniu kariery na żużlu, przesiąść się właśnie do rajdowego auta i czerpać radość z szybkiego pokonywania odcinków specjalnych – zakończył. Piękna to pasja i równie emocjonująca dla zawodnika jak speedway – pozostaje życzyć Szymonowi spełnienia marzeń i tych żużlowych, i rajdowych :-)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s